Grayscale eliminuje staking z planu ETF Spot Ethereum

Grayscale dostosowuje się do trendów branżowych, usuwając staking z planu Ethereum ETF, ponieważ proaktywne informacje zwrotne SEC prowadzą do poprawionych zgłoszeń.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE


Grayscale Investments wycofało swoją propozycję obstawiania z planu ETF Ethereum.
Zmiana została wyszczególniona w zmienionym wstępnym oświadczeniu pełnomocnika dla Grayscale Ethereum Trust złożonym we wtorek.
Fidelity wykluczyło nagrody za obstawianie ze swojego oświadczenia rejestracyjnego S-1 wcześniej we wtorek.

Grayscale Investments wycofało swoją propozycję stakingu z planu ETF Ethereum. Zmiana ta została wyjaśniona w zmienionym wstępnym oświadczeniu proxy dla Grayscale Ethereum (ETH) Trust złożonym we wtorek. Pierwotne zgłoszenie proponowało obstawianie dla inwestorów za pośrednictwem trustu, ale ta opcja została teraz usunięta.

Grayscale porzuca staking z planu Ethereum ETF

W zmienionym oświadczeniu pełnomocnika Grayscale stwierdziła, że głównym celem poprawki nr 2 było usunięcie propozycji 2. Propozycja ta obejmowała staking, który jest teraz nieobecny w najnowszym zgłoszeniu. To posunięcie dostosowuje Grayscale do innych emitentów, którzy również usunęli komponenty stakingu ze swoich aplikacji spot Ethereum ETF. Na przykład Fidelity wykluczyło nagrody za obstawianie ze swojego oświadczenia rejestracyjnego S-1 wcześniej we wtorek.

James Seyffart, analityk ETF w Bloomberg, zauważył, że korekta Grayscale była oczekiwana. W poście na X, Seyffart skomentował, że decyzja Grayscale o usunięciu języka stakingu z ich zgłoszenia w celu przekształcenia $ETHE w ETH ETF była oczekiwana.

Grayscale początkowo złożyło formularz 19b-4 w NYSE Arca w październiku, mając na celu przekształcenie Grayscale Ethereum Trust w ETF typu spot ether. Jest to następstwem udanej konwersji Grayscale Bitcoin Trust na spot Bitcoin ETF, osiągniętej po zwycięstwie sądowym i zatwierdzeniu przez SEC w styczniu.

Eterowe zgłoszenia ETF poprawione na podstawie danych SEC

Usunięcie stakingu z propozycji Grayscale jest częścią szerszego trendu wśród emitentów potencjalnych spotowych ETF-ów Ethereum. Niedawno SEC zwróciła się do Nasdaq i Chicago Board Options Exchange (CBOE) o zmodyfikowanie ich zgłoszeń dotyczących ETF-ów na eter. To proaktywne zaangażowanie SEC doprowadziło do spekulacji na temat potencjalnego zatwierdzenia tych produktów finansowych.

W odpowiedzi na opinie SEC, Cboe i pięciu emitentów, w tym Fidelity, VanEck, Invesco/Galaxy, Ark/21Shares i Franklin Templeton, opublikowało zmienione zgłoszenia 19b-4. Aktualizacje te są niezbędne, ponieważ zbliżają się terminy, w których emitenci i giełdy muszą zmienić swoje zgłoszenia. Podczas gdy pierwszy z nich, wniosek złożony przez VanEck i Cboe, stoi w obliczu ostatecznego terminu w ten czwartek, fundusze ETF typu spot ether mogą zostać uruchomione dopiero po zatwierdzeniu przez SEC formularzy S-1 emitentów.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours