BlackRock planuje indeksować rynki prywatne, czy Solana ETF jest na celowniku?

BlackRock planuje bardziej agresywne podejście do indeksowania rynku prywatnego, co daje Solana ETF szansę na współpracę z firmą

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • BlackRock jest na końcowym etapie przejęcia firmy indeksującej Preqin
  • Firma Preqin planuje indeksować rynki prywatne.
  • Czy może to być subtelna wskazówka dotycząca nadchodzącej aplikacji Solana ETF?

Prezes BlackRock Larry Fink ogłosił plan firmy dotyczący indeksowania rynku prywatnego po przejęciu dostawcy danych Preqin.

BlackRock zaspokaja zwiększony popyt na rynku prywatnym

Podczas poniedziałkowej rozmowy z inwestorami i analitykami Fink mówił więcej o przejęciu Preqin.

Podkreślił, że planem jest wprowadzenie zasad indeksowania iShares na rynki prywatne, ponieważ pozostają one istotną częścią rynków publicznych. Warto zauważyć, że londyński dostawca baz danych kapitału prywatnego jest powszechnie znany ze swoich funduszy indeksowych. Transakcja BlackRock z Preqin jest wyceniana na 2,55 miliarda funtów, czyli około 3,2 miliarda dolarów.

Larry Fink mówi, że chce, aby BlackRock “indeksował rynki prywatne” i “wprowadził zasady indeksowania nawet iShares na rynki prywatne” podczas dzisiejszej rozmowy z analitykami na temat transakcji Prequin… via @sabrush https://t.co/FLneVshlNe pic.twitter.com/gJDPAn42v2
– Eric Balchunas (@EricBalchunas) 1 lipca 2024 r.

Przejęcie Preqin jest zgodne z dążeniem firmy zarządzającej aktywami inwestycyjnymi do stania się kluczowym graczem w zakresie aktywów alternatywnych. Zdaniem Finka indeksy i dane ostatecznie doprowadzą do “demokratyzacji wszystkich alternatyw”. BlackRock zdecydował się na indeksowanie rynku prywatnego po odkryciu zwiększonego zapotrzebowania inwestorów na odpowiednie dane.
“Wyhodowali trwałe, szybko rosnące pule przychodów, które sąsiadują z zarządzaniem aktywami i wygenerowali ogromną wartość dla klientów i akcjonariuszy” – powiedział dyrektor generalny BlackRock, mówiąc o zwiększonym popycie. “Naszym celem jest zrobienie tego wszystkiego w znacznie mniej dojrzałej branży danych, analiz i indeksów dla wszystkich rynków prywatnych”.

Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, ale oczekuje się, że zostanie zamknięta przed końcem roku. Wciąż podlega ona zatwierdzeniom regulacyjnym i innym niezbędnym zatwierdzeniom.

ETF Solana może być kolejnym ruchem BlackRock

BlackRock zagłębił się już w rynek prywatny, wprowadzając produkty kryptograficzne obejmujące fundusze ETF typu spot Bitcoin i Ethereum. W zeszłym roku firma złożyła wniosek o spot Bitcoin ETF do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator papierów wartościowych zatwierdził ofertę po około sześciu miesiącach, dając BlackRock i innym podmiotom zgłaszającym zezwolenie na oferowanie nowego produktu do obrotu.
Należy zauważyć, że BlackRock złożył wniosek o spot Ethereum ETF jeszcze przed zatwierdzeniem Bitcoin ETF w styczniu. SEC stale opóźniała swoją decyzję w sprawie zgłoszenia wraz z innymi wnioskami o ETF Ethereum. Dopiero 23 maja wniosek BlackRock i VanEck, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy i Bitwise zostały zatwierdzone przez SEC. Oferta nie jest jednak obecnie dostępna do obrotu.

Teraz nowym potencjalnym produktem jest fundusz ETF Solana. VanEck i 21Shares złożyły wnioski 19b-4 dotyczące oferty i oczekuje się, że inne podmioty składające kryptowalutowe ETF pójdą w ich ślady. Biorąc pod uwagę niedawne rozmowy BlackRock na temat indeksowania rynku prywatnego, firma zarządzająca aktywami inwestycyjnymi może być następna w kolejce do funduszu ETF Solana.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours