Przerwa: Dane o płacach pozarolniczych i bezrobociu zwalniają, przed nami ożywienie na Bitcoinie?

Cena bitcoina odbiła się, gdy inwestorzy kupowali spadek w obliczu spowolnienia amerykańskich danych o zatrudnieniu poza rolnictwem i bezrobociu, zwiększając szanse na obniżki stóp procentowych Fed.

NAJWAŻNIEJSZE DANE
W czerwcu w USA przybyło 206 tys. miejsc pracy, podczas gdy rynek szacował 190 tys.
Stopa bezrobocia wzrosła do 4,1% wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 4%.
Cena bitcoina odbiła się nieznacznie po danych o zatrudnieniu, ale niepewność nadal pozostaje.

Mt. Gox rozpoczynający spłatę 10 miliardów dolarów w BTC i BCH wywołał paniczną wyprzedaż, powodując, że cena Bitcoina spadła dziś na krótko poniżej 54 000 USD. Najnowsze dane o zatrudnieniu poza rolnictwem i bezrobociu opublikowane przez amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przyniosły odbicie ceny BTC, ponieważ wzrost zatrudnienia spowalnia. Oznacza to, że amerykańska Rezerwa Federalna ma miejsce na więcej obniżek stóp procentowych w tym roku.

Wzrost zatrudnienia w USA spowalnia

W czerwcu w USA przybyło 206 tys. miejsc pracy, podczas gdy rynek szacował 190 tys., co oznacza spadek w porównaniu z 272 tys. etatów w maju. Co więcej, stopa bezrobocia wzrosła do 4,1% wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 4%. Ponadto, średnie godzinowe zarobki dla wszystkich pracowników na prywatnych listach płac w USA wzrosły w czerwcu o 0,3% do 35 USD, po wzroście o 0,4% w poprzednim miesiącu i nieco poniżej prognoz rynkowych na poziomie 0,4%.

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, wzrost zatrudnienia nastąpił w administracji rządowej, opiece zdrowotnej, pomocy społecznej i budownictwie.

Preferowany przez Fed miernik inflacji ostatnio spadł. Główna stopa inflacji PCE spadła do 2,6% z 2,7%, co było zgodne z szacunkami rynkowymi. Roczna inflacja bazowa PCE również spadła zgodnie z oczekiwaniami do 2,6% z 2,8%.

Wraz ze spowolnieniem inflacji i rynku pracy, CME FedWatch Tool wskazuje obecnie na prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych we wrześniu. Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku John Williams powiedział, że schłodzenie inflacji to dobra wiadomość, ale niepewność pozostaje, ponieważ inflacja nadal utrzymuje się powyżej docelowego poziomu. Analitycy rynkowi uważają jednak, że obecna trajektoria przyniesie wcześniejsze cięcia stóp.

Giganci z Wall Street, tacy jak JPMorgan, Goldman Sachs i Morgan Stanley, przewidują, że inflacja spadnie, a obniżka stóp Fed rozpocznie się we wrześniu.

Wyniki cenowe Bitcoina

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) gwałtownie spada po ostatnich szczytach, z obecnym odczytem na poziomie 104.88 po danych o zatrudnieniu. Co więcej, rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA również spadła poniżej 4,29% po tym, jak dane o zatrudnieniu okazały się korzystne dla rynków.

Cena BTC odbiła do 56 443 USD, ponieważ inwestorzy są pozytywnie nastawieni do szybszych obniżek stóp procentowych. 24-godzinne minimum i maksimum to odpowiednio 53 717 USD i 58 727 USD. Co więcej, wolumen obrotu wzrósł o 45%, ponieważ wieloryby i inni inwestorzy masowo likwidowali w ciągu ostatnich 24 godzin.

Na rynku instrumentów pochodnych kontrakty terminowe na BTC wzrosły o 0,41% w ciągu ostatnich 4 godzin, a handel w ciągu ostatniej godziny pozostał mieszany na giełdach kryptowalut. Zakupy odnotowano na Coinbase.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours