Firma wydobywcza Bitcoin Hut 8 obniża koszty o 30% w miarę zbliżania się halvingu

Hut 8 ogłosił optymalizację swojego zakładu wydobywczego Bitcoina, dzięki czemu koszty produkcji spadną o 30% przed halvingiem.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Bitcoin Miner Hut 8 obniża koszty produkcji o 30%.

Firma planuje zwiększyć wydobycie bitcoinów we własnym zakresie.

Górnicy zmieniają swoje rezerwy i obiekty przed halvingiem.

Firma wydobywcza Bitcoin, Hut 8, ogłosiła optymalizację swojej lokalizacji wydobywczej Salt Creek w Teksasie przed halvingiem. W oświadczeniu z 16 kwietnia północnoamerykański górnik ujawnił innowacje w swoich obiektach.

Zgodnie z oświadczeniem, górnik zasilił jedną trzecią swojej lokalizacji o mocy 63 MW, aby zwiększyć dane przed halvingiem, dając firmie przewagę. Posunięcie to zmniejszy koszty wydobycia o 30% w obliczu rosnących kosztów energii, które zwiększają koszty produkcji firm wydobywających Bitcoiny.

Asher Genoot, dyrektor generalny Hut 8, zauważył, że posunięcie to daje firmie kontrolę nad operacjami wydobywczymi Bitcoina przed halvingiem.

“Nasze prognozy dotyczące cen energii w zakładzie sugerują, że potencjał oszczędności kosztów w stosunku do naszych kosztów wydobycia w Kearney i Granbury jest zgodny z początkowo przewidywaną 30% redukcją”.

Hut 8 wskazówek dotyczących skutecznego wydobywania bitcoinów

W zeszłym miesiącu firma przeniosła część górników z zakładów w Kearney i Granbury do Salt Creek, aby zoptymalizować lokalizację. Dzięki znaczącym wdrożeniom mającym na celu zwiększenie rentowności górników, Hut 8 starał się usprawnić wydobywanie Bitcoinów przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów.

Genoot wyjaśnił, że firma dodała 25 000 górników do obiektu, aby zwiększyć wydajność, jednocześnie oszczędzając na megawatach. Firma podkreśliła chęć wzmocnienia i rozwoju własnej działalności wydobywczej.

“Nasz oczekiwany koszt całkowity w wysokości 275 000 USD za megawat lub mniej oznacza 40% oszczędności w porównaniu z ostatnimi przejęciami w tym obszarze. Jak pokazaliśmy w Salt Creek, będziemy nadal działać zdecydowanie, aby wzmocnić i rozwijać naszą działalność w zakresie samodzielnego wydobycia”.

Górnicy oczekują zmniejszenia o połowę

Górnicy bitcoinów są skupieni na nadchodzącym halvingu, a obecne wyprzedaże stają się coraz bardziej niepokojące. Chociaż postrzegane jako wydarzenie zwyżkowe, ostatnie likwidacje i niskie ceny odnotowane na rynku będą miały wpływ na górników w dłuższej perspektywie, chyba że nastąpi odwrócenie.

Firmy wydobywające bitcoiny zmieniły swoje zaplecze i rezerwy w miarę zbliżania się halvingu. Kilku górników sprzedało część swoich rezerw lub skorzystało z dźwigni finansowej w celu zwiększenia mocy produkcyjnych.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours