Różnice pomiędzy dźwignią a listingiem

Grając na dźwigni za tę samą kwotę potencjalny zysk będzie statystycznie wyższy od tego, który wygenerujemy na listingach. Subtelna różnica polega na ryzyku, które podejmujemy i które przy dźwigni zawsze będzie większe.

Przykład. Chcemy zainwestować 1000 zł grając całym swoim kapitałem przy dźwigi 1:100. Przy zmianie kursu o zaledwie 1% możemy zarobić 100%, natomiast, gdy kurs spadnie o 1% - tracimy wszystko. Oczywiście, możemy grać na mniejszej dźwigni np. 1:10 ryzykując mniej, ale i zmniejszając nasz potencjalny zarobek.

Grając pod listingi, przy takim samym kapitale mamy o wiele mniejsze ryzyko. Dla przykładu, gdy na giełdzie Binance jest ogłaszany listing nowej kryptowaluty, to zauważalnie często jej wartość rośnie - od 20% do nawet 100%. Gdy zakupimy taką kryptowalutę natychmiastowo po jej ogłoszeniu, mamy spore szanse na to, że uprzedzimy innych inwestorów otrzymując 20% bezpiecznego zysku. Istotny tutaj jest czas i szybka analiza oraz decyzja, czy nie jest już za późno na inwestycję. W naszej aplikacji sprawdzamy regularnie, co kilka sekund największe giełdy, dzięki czemu nasi klienci otrzymują od nas natychmiastowy sygnał o kryptowalucie w formie wiadomości e-mail, SMS lub Telegramu.

Warto podkreślić, że grając na dźwigni nie posiadamy fizycznie kryptowalut - pożyczamy je, przez co, gdy coś pójdzie nie po naszej myśli już nigdy nie odzyskamy pieniędzy, które źle zainwestowaliśmy. W przypadku grania pod listingi, przy założeniu, że dokonaliśmy zakupu na „górce” - zawsze będzie szansa na to, że kurs może się w przyszłości zmienić.

ogłoszenie nowej kryptowaluty przez giełde binance

Ogłoszenie nowego listingu przez giełdę kryptowalut Binance

Czym są spowodowane wzrosty po ogłoszeniu listingu?

Domyślamy się, że duża cześć z Was zadaje sobie pytanie: skąd te wzrosty? Kluczową rolę odgrywa tutaj giełda na której jest ogłaszany nowy listing. Im większa, bardziej spopularyzowana - tym większe zainteresowanie. Największa popularnością na dzień dzisiejszy cieszy się giełda Binance, która na Twitterze liczy sobie ponad 6,7 mln obserwujących, czyli 6,7 mln potencjalnych inwestorów. Z dnia na dzień odnotowujemy coraz większe zainteresowanie tematem listingów, również wśród osób początkujących.

Podsumowanie

W zarabianiu na listingach najbardziej istotny jest czas zakupu konkretnej kryptowaluty, przed jej potencjalnym wzrostem. Ryzyko będzie tu zdecydowanie mniejsze niż w przypadku grania na dźwigni. Powiadomienie, które otrzymujesz od nas od razu po ogłoszeniu nowego listingu sprawia, że wzrosty stają się bardziej przewidywalne.