Czym jest listing nowej kryptowaluty?

Listing kryptowaluty jest dodaniem jej na nowej giełdzie. W efekcie, dana kryptowaluta bardzo często notuje wzrosty wartości - po ogłoszeniu nowego listingu na giełdach (m.in Binance, Coinbase, KuCoin). Reguła jest prosta - im większa giełda na której znajduje się konkretna kryptowaluta, tym większe zainteresowanie, a co za i tym idzie - więcej potencjalnych kupców.

W jaki sposób grać pod listingi?

Kluczową rolę odgrywa tutaj czas. Jeżeli za późno zorientujemy się o listingu danej kryptowaluty, może nas minąć szansa na jej zakup, przed potencjalnym wzrostem. Rozsądnym zatem będzie przygotowanie środków na kilku mniejszych giełdach. Z tego co zaobserwowaliśmy, najczęściej kryptowaluty, które są listowane na większych giełdach, znajdują się już na mniejszych, takich jak np. Gate.io czy PancakeSwap, dlatego warto mieć na przykład na nich już przygotowane środki.

Gdy mamy już ulokowane środki na mniejszych giełdach pozostaje nam czekać, aż pojawi się ogłoszenie od giełdy o nowym listingu. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Crypto-Alert, która wysyła natychmiastowe powiadomienie o publikacji nowego listingu przez giełdę. Crypto-Alert sprawdza cyklicznie konta giełd na Twitterach, selekcjonuje listingi spośród wszystkich treści i rozsyła powiadomienia w formie wiadomości e-mail, SMS lub Telegram o nowym listingu. Po takim alercie warto najpierw sprawdzić cenę kryptowaluty, po czym mamy maksymalnie 2-3 minuty na podjęcie decyzji o zakupie kryptowaluty przed potencjalnym wzrostem. Trzeba również się liczyć z tym, że po zakupie cena może nie wzrosnąć, zdarzają się nawet spadki. Składa się na to kilka czynników takich jak: czas reakcji, czyli to, kiedy został dokonany zakup, obecna sytuacja na rynku oraz na jakiej giełdzie został dodany nowy listing.

Zachowanie wzrostowe przykładowej kryptowaluty, oraz miejsce, w którym nasi klienci otrzymali od nas powiadomienie.

Powyższa ilustracja trafnie wizualizuje zachowanie wzrostowe przykładowej kryptowaluty, oraz miejsce, w którym nasi klienci otrzymali od nas powiadomienie.

Z naszych obserwacji wynika, że najbardziej prawdopodobne wzrosty będą na giełdach Binance, Coinbase, Coinbase Pro, oraz KuCoin. Warto jednak zrobić własny research, po jakich listingach są największe wzrosty i ile mamy czasu na wejście, aby ograniczyć ryzyko do minimum.

Podsumowując, - listingi kryptowalut to metoda, na zarabianie dodatkowych pieniędzy, którą na pewno warto się zainteresować, oczywiście pod warunkiem, że robimy to z głową, oraz, inwestujemy tylko pieniądze, które możemy stracić. Podkreślamy po raz ostatni - nigdy nie ma pewności, że po ogłoszeniu listingu cena kryptowaluty wzrośnie.